نایس مووی

فیلم a man scaped 1956 دوبله فارسی

دانلود فیلم محکوم به مرگی گریخته است A Man Escaped 1956

( دانلود A Man Escaped 1956 با لینک مستقیم )

خلاصه داستان : یک مبارز مقاومت فرانسوی اسیر شده در طول جنگ جهانی دوم، مهندسان در حال فرار دلهره آور از زندان نازی ها در فرانسه هستند.

 

کمی در مورد فیلم A Man Escaped 1956 محکوم به مرگی گریخته است

پس از ساخت نما از زندان Montluc، اما قبل از تیتراژ آغازین، دوربین بر روی پلاکی قرار می گیرد که یادبود 7000 زندانی را که به دست نازی ها جان باخته اند، قرار می دهد. در راه زندان، فونتن، یکی از اعضای مقاومت فرانسه، زمانی که ماشین حامل او مجبور به توقف می شود، فرصت را غنیمت شمرده و از اسیرکنندگان آلمانی خود فرار می کند، اما به زودی دستگیر می شود، به دلیل تلاشش مورد ضرب و شتم قرار می گیرد، دستبند زده می شود و به زندان منتقل می شود. . ابتدا در سلولی در طبقه اول زندان زندانی می شود و می تواند با سه مرد فرانسوی که در حیاط مشغول ورزش هستند صحبت کند. مردان یک سنجاق ایمنی برای فونتین می گیرند که به او توانایی باز کردن قفل دستبندهایش را می دهد. به نظر می رسد که این وسیله ای برای کمک به او در هر نقشه فراری که ممکن است داشته باشد بی نیاز است، اما به او اجازه می دهد تا به میل خود دستبندهایی را که در 24 ساعت شبانه روز روی او نگه داشته شده است بردارد. او در نهایت قول آزادی مشروط خود را به قاضی آلمانی می‌دهد تا فرار نکند، و بدون دستبند به سلولی در طبقه آخر منتقل می‌شود.

مردی فرار کرد یا: باد هر جا که بخواهد می وزد (به فرانسوی: Un condamné à mort s’est échappé ou Le vent souffle où il veut؛ به معنای واقعی کلمه، “کسی که محکوم به مرگ است فرار کرد، یا باد هر کجا که می خواهد می وزد”) است. فیلمی فرانسوی محصول ۱۹۵۶ به کارگردانی روبر برسون. این فیلم بر اساس خاطرات آندره دونی، یکی از اعضای مقاومت فرانسه که در زندان مونتلوک توسط آلمان های اشغالگر در طول جنگ جهانی دوم نگهداری می شد، ساخته شده است. شخصیت اصلی فیلم فونتین نام دارد. خود برسون به عنوان یکی از اعضای مقاومت فرانسه توسط آلمانی ها زندانی شد. قسمت دوم عنوان برگرفته از کتاب مقدس است

کیفیت : 480 حجم : 642 Mb
کیفیت : 720 حجم : 925 Mb
کیفیت : 1080 حجم : 1.8 Gb
کیفیت : 1080 HQ حجم : 2.5 Gb
کیفیت : پخش آنلاین فیلم
ثبت دیدگاه شما

نظرات کاربران